CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

Zapoměl(a) jsem heslo?

*

Vegetační zpráva za měsíc srpen

hop report slide

Srážky spadly v letošním srpnu prakticky kolem svátku sv. Vavřince, tj. 10. srpna. Tyto srážky přišly po déle trvajícím suchu a tak daly pěstitelům chmele naději na zlepšení situace ve chmelu. Teplotně byl srpen výrazně vyšší než dlouhodobý normál i než průměr minulého roku.

Zpráva ke stažení

Začala sklizeň chmele 2017

Hranol z první fůry z Rodinné farmy Dittrich, 2017, Lenešice
Hranol z první fůry z Rodinné farmy Dittrich, 2017, Lenešice

Hranol z první fůry z Rodinné farmy Dittrich, 2017, Lenešice
První fůra ze sklizně 2017 z Lenešic
Sklizeň, Lenešice, 2015
První fůra ze sklizně 2017 z Lenešic
První fůra z Lenešic dorazila k naskladnění v Chmelařství, družtsvo Žatec
zitek

 V tomto týdnu vstoupily do sklizně chmele první podniky v Žatecké chmelařské oblasti. Na plno se sklizeň v České republice rozběhne v průběhu tohoto víkendu  a od začátku dalšího týdne. První sklízenou odrůdou je Žatecký poloraný červeňák. Klimatizované sklady CHMELAŘSTVÍ jsou připraveny na příjem chmele z nové sklizně. První dovezená fůra chmele byla dovezená z Agrofarmy Karel Dittrich v Lenešicích.

Vegetační zpráva za měsíc červenec

hop report slideLetošní červenec byl pro vývoj chmele z hlediska klimatických podmínek příznivější než červen, zvláště pokud se týká průměrných teplot. Teplotně byl letošní červenec v průměru o +0,7 °C nad dlouhodobým teplotním normálem. Pětkrát překročila maximální denní teplota přes 30°C, z toho dvakrát jen nepatrně. Srážkově měsíc červenec dosáhl dlouhodobého normálu. Většina srážek byla bouřkového charakteru, takže se množství srážek dle jednotlivých lokalit lišilo. Pěstitelsky nejvýznamější byly srážky dne 24. 7. 2017 – 24,4 mm.

Zpráva ke stažení

Vegetační zpráva za měsíc červen

hop report slideLetošní červen byl ve vztahu k dlouhodobému normálu výrazně teplejší ( + 1,9°C ). Maximální teploty se v průběhu celého měsíce pohybovaly nad hranicí 20°C, třikrát pak překročily hranici 30°C. Nejtepleji bylo v období od 19.6. do 26.6.2017. Srážkově patřil letošní červen až do 29.6.2017 k nejchudším v posledních letech. Pěstitelsky významné byly srážky pouze 4.6. a 23.6. 2017 a pak až dne 29.6.2017, kdy spadlo 27,6 mm srážek. Srážky tohoto dne byly bouřkového charakteru a tak v některých částech Úštěcké oblasti spadlo až 53 mm srážek.

Zpráva ke stažení

TOP