CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

Zapoměl(a) jsem heslo?

*

Vegetační zpráva za měsíc červen

hop report slideLetošní červen byl ve vztahu k dlouhodobému normálu výrazně teplejší ( + 1,9°C ). Maximální teploty se v průběhu celého měsíce pohybovaly nad hranicí 20°C, třikrát pak překročily hranici 30°C. Nejtepleji bylo v období od 19.6. do 26.6.2017. Srážkově patřil letošní červen až do 29.6.2017 k nejchudším v posledních letech. Pěstitelsky významné byly srážky pouze 4.6. a 23.6. 2017 a pak až dne 29.6.2017, kdy spadlo 27,6 mm srážek. Srážky tohoto dne byly bouřkového charakteru a tak v některých částech Úštěcké oblasti spadlo až 53 mm srážek.

Zpráva ke stažení

1

1
2
3
4
Ve dnech 17.-19.5.2017 se Bohemia Hop a.s. zúčastnila veletrhu a konference Craft Beer China 2017, která se konala v Shanghai World Expo Exhibition Convention Center pod záštitou Nürnberg Messe. Tato konference prozatím nemá v Číně dlouhodobou tradici, avšak díky rostoucímu počtu řemeslných pivovarů se to může změnit. Na veletrhu bylo téměř 100 vystavovatelů ze 14 zemí světa. Společnost Bohemia Hop byla jedinným českým zástupcem z řad vystavovatelů.
Druhý den konference postili stánek Bohemia Hop svou návštěvou náměstkyně ministra zemědělství MUDr. Viera Šedivá, ředitel potravinářské sekce Ing. Jindřich Fialka, vedoucí oddělení potravinového práva a kvality potravin Ing. Martin Štěpánek, a zemědělský diplomat v Číně pan Vladimír Randáček.
 

Vegetační zpráva za měsíc květen

hop report slidePrvní polovina letošního května byla poměrně chladná. Zvláště noční teploty byly v tomto období velice nízké ( v termínu 9.5. až 11.5. se pohybovaly dokonce pod bodem mrazu). Oteplovat se začalo až ve druhé polovině měsíce, kdy v posledních třech dnech měsíce, se pohybovaly teploty okolo 30 °C. Právě tyto vysoké denní teploty způsobily dne 30.5.2017 krupobití v Úštěcké oblasti, konkrétně byly zasaženy ZD Liběšice, Chmel Polepská blata, Agro Hoštka, Macek Miloslav a Drahota Stanislav. První odhady mluví o poškození cca 60ha na úrovni 80% - 100%. Srážkově byl měsíc květen silně podprůměrný, napršelo pouze 21 mm, což je 40% dlouhodobého normálu. Pro vegetaci, hlavně polních plodin, se jedná o velice negativní jev.

Zpráva ke stažení

Vegetační zpráva za měsíc duben

hop report slideCharakter počasí v období prvního čtvrtletí roku 2017 se vyznačoval velkými rozdíly průměrných měsíčních teplot jednotlivých měsíců, jak proti roku 2016, tak i oproti dlouhodobému normálu. Nejmarkantnější byly rozdíly teplot v lednu, kdy průměrná měsíční teplota letošního roku byla o 4,5°C nižší než v roce minulém a o 4,0°C nižší než dlouhodobý normál.

Zpráva ke stažení

1

1
2
3
4

Bohemia Hop tradičně podpořila největší žateckou běžecko akci, která měla letos přívlastek Mistrovství České republiky veteránů v půlmaratonu. Na start se letošního 5. ročníku běhu postavilo 216 půlmaratonců, 204 běžců na 10 km a v doprovodném běhu 82 dětí. Celkem se tak účastnilo 502 účastníků z celé republiky. Jednotlivých běhů se účastnili i zástupci Bohemia Hop a Chmelařství. Všichni účastníci předvedli skvělé výkony, které podpořily už tak skvělou atmosféru.

Za organizaci a rozvoj sportu v našem městě chceme touto cestou poděkovat organizátorům soutěže a doprovodného týmu.

O akci více zde

TOP