CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

Zapoměl(a) jsem heslo?

*

Vegetační zpráva za měsíc duben

hop report slideCharakter počasí v období prvního čtvrtletí roku 2017 se vyznačoval velkými rozdíly průměrných měsíčních teplot jednotlivých měsíců, jak proti roku 2016, tak i oproti dlouhodobému normálu. Nejmarkantnější byly rozdíly teplot v lednu, kdy průměrná měsíční teplota letošního roku byla o 4,5°C nižší než v roce minulém a o 4,0°C nižší než dlouhodobý normál.

Zpráva ke stažení

1

1
2
3
4

Bohemia Hop tradičně podpořila největší žateckou běžecko akci, která měla letos přívlastek Mistrovství České republiky veteránů v půlmaratonu. Na start se letošního 5. ročníku běhu postavilo 216 půlmaratonců, 204 běžců na 10 km a v doprovodném běhu 82 dětí. Celkem se tak účastnilo 502 účastníků z celé republiky. Jednotlivých běhů se účastnili i zástupci Bohemia Hop a Chmelařství. Všichni účastníci předvedli skvělé výkony, které podpořily už tak skvělou atmosféru.

Za organizaci a rozvoj sportu v našem městě chceme touto cestou poděkovat organizátorům soutěže a doprovodného týmu.

O akci více zde

 

1

1
2

Ve středu 19. dubna se konalo za účasti Bohemia Hop, a.s. setkání v sídle Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s., kde byla slavnostně uvedena do života kniha kolektivu autorů Jana Olšovská, Pavel Čejka, Karel Štěrba, Martin Slabý, František Frantík - Senzorická analýza piva.

Senzorická analýza piva  je první monografií specializovanou na tuto problematiku v pivovarském oboru v České republice a vyplňuje tak mezeru na trhu v době vzrůstajícího zájmu o tuto problematiku jak u odborné, tak laické veřejnosti. Záměrem autorů bylo vytvořit odborného průvodce světem degustací pro odbornou veřejnost, ale tak, aby byla srozumitelná i laickým zájemcům.  Obsahuje jak shrnutí známých informací, tak poznatky, ke kterým dospěli pracovníci Analytické zkušební laboratoře VÚPS, a.s., v posledních letech.

 

1

1
2
3
4
logo

Ve dnech 10. - 13. dubna 2017 se konala konference CBC a doprovodná výstava BrewExpo America® (pod záštitou Brewers  Association). Tato akce je největší obchodní a společenskou událostí roku svého druhu a kde se pivovarníci dozvídají nové trendy výroby a prodeje piva v odvětví „řemeslných pivovarů“ (craft brewers). V letošním roce navštívilo veletrh a konferenci během tří dnů více než 12.000 návštěvníků. Na veletrhu BrewExpo America® vystavovalo téměř 900 firem z celého světa. Na výstevě nás osobně podpořili Tomáš Hart z ambasády České republiky ve Washigtonu a Petr Ježek s Karolínou Bartošovou z Ministerstva zemědělství ČR.

Bohemia Hop je členy amerciké Brewers Association.

Více informací o kinferenci a výstavě lze nalézt zde.

 

1

1
2
3
4
5

Česká ambasáda ve Washingtonu ve spolupráci s Bohemia Hop organizovaly v prostorech zastupitelského úřadu odborný a společenský večer nazvaný „Beer & Hop Experts“. Na akci vystoupili se svými příspěvky Josef Patzak z Chmelařského institutu a Zdeněk Rosa z Bohemia Hop, jejichž prezentace byly zaměřeny na české odrůdy chmele. Jonathan Reeves z pivovaru Port City Brewery se podělil o své zkušenosti s českými odrůdami při vaření tradičního českého ležáku.

Odborníci z řad jak řemeslných pivovarů, tak velkých pivovarských společností, ocenili možnost seznámit se s českými odrůdami a možnost očichat si předvedené vzorky.

Bohemia Hop by chtěla touto cestou poděkovat jmenovitě Tomáši Hartovi a celému eho týmu z české ambasády za organizaci, přípravu a vřelé pohoštění.

TOP