CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

Zapoměl(a) jsem heslo?

*

1

1
2
3
6

V průběhu letošní sklizně jsme již tradičně nabídli odběr čerstvě načesaného “Zeleného chmele”. Možnost odběru využilo opět několik pivovarů nejen s České republiky. Bohemia Hop a.s. každoročně nabízí pivovarníkům zážitek v podobě ručního česání chmele, možnost pořízení aktuálních obrázků z probíhající sklizně, návštěvu sklizňového střediska a samozřejmě to nejcennější “ZELENÉ ZLATO”. Ohlasy jsou kladné a úsměvy na tvářích účastníků jsou pro nás uspokojující odměnou. Neváhejte! Pokud Vás nabídka čerstvého chmele zaujala, určitě ji uskutečníme také v dalším sklizňovém roce.

 

Představenstvo společnosti Bohemia Hop, a.s. svolává řádnou valnou hromadu společnosti podle § 402 č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích.

pozvánka a program ke stažení

                                                                                   LogoChmel

Vegetační zpráva za měsíc srpen

hop report slide

Srážky spadly v letošním srpnu prakticky kolem svátku sv. Vavřince, tj. 10. srpna. Tyto srážky přišly po déle trvajícím suchu a tak daly pěstitelům chmele naději na zlepšení situace ve chmelu. Teplotně byl srpen výrazně vyšší než dlouhodobý normál i než průměr minulého roku.

Zpráva ke stažení

Začala sklizeň chmele 2017

Hranol z první fůry z Rodinné farmy Dittrich, 2017, Lenešice
Hranol z první fůry z Rodinné farmy Dittrich, 2017, Lenešice

Hranol z první fůry z Rodinné farmy Dittrich, 2017, Lenešice
První fůra ze sklizně 2017 z Lenešic
Sklizeň, Lenešice, 2015
První fůra ze sklizně 2017 z Lenešic
První fůra z Lenešic dorazila k naskladnění v Chmelařství, družtsvo Žatec
zitek

 V tomto týdnu vstoupily do sklizně chmele první podniky v Žatecké chmelařské oblasti. Na plno se sklizeň v České republice rozběhne v průběhu tohoto víkendu  a od začátku dalšího týdne. První sklízenou odrůdou je Žatecký poloraný červeňák. Klimatizované sklady CHMELAŘSTVÍ jsou připraveny na příjem chmele z nové sklizně. První dovezená fůra chmele byla dovezená z Agrofarmy Karel Dittrich v Lenešicích.

Vegetační zpráva za měsíc červenec

hop report slideLetošní červenec byl pro vývoj chmele z hlediska klimatických podmínek příznivější než červen, zvláště pokud se týká průměrných teplot. Teplotně byl letošní červenec v průměru o +0,7 °C nad dlouhodobým teplotním normálem. Pětkrát překročila maximální denní teplota přes 30°C, z toho dvakrát jen nepatrně. Srážkově měsíc červenec dosáhl dlouhodobého normálu. Většina srážek byla bouřkového charakteru, takže se množství srážek dle jednotlivých lokalit lišilo. Pěstitelsky nejvýznamější byly srážky dne 24. 7. 2017 – 24,4 mm.

Zpráva ke stažení

TOP